A World Wide Web betűkészletének használata miatt az itt közreadott cikkekben számos betű nyelvészetileg pontos megjelenítéséről le kellett mondanunk. Az ún. Latin2 kódkészlet beállításával a magyar ábécé betűit helyesen láthatja a képernyőn, azonban a magyar nyelvészeti tanulmányokban szokásos fonetikus átírás jeleit megfelelő program híján nem tudjuk megjeleníteni, valamint több, a magyar helyesírás szabályaiban rögzített írásjel használatát is mellőznünk kellett (idézőjelek, aposztróf, nagykötőjel, gondolatjel stb.), ugyanis a különböző böngésző programok ezeket különböző karakterekkel adják vissza.
Ahol lehetséges volt, a hiányzó betűket meglévőkkel helyettesítettük. Ebből következik, hogy az Interneten olvasható cikkek nem betűhív változatai a nyomtatásban megjelenteknek, tudományos munkákban csak ennek a ténynek a figyelembe vételével használhatók fel. A művek, elsősorban nyelvtörténeti, finnugrisztikai és nyelvjárási témájú tanulmányok azon részeit, amelyek véleménye szerint tartalmazhatnak a Latin2 kódkészleten kívüli (régi vagy fonetikus vagy nem latin ábécéből való stb.) betűket, kérjük, nézze meg a szöveg nyomtatott változatában is.
Amennyiben egy-egy tanulmány jellégéből fakadóan a betűhelyettesítés megoldhatatlan volt, kénytelenek voltunk lemondani a cikk Interneten való bemutatásáról.
(A KLTE Magyar Nyelvtudományi Tanszékének kiadványai beszerezhetők a tanszék címén.)
Kiadványaink nyomtatott változatában a MS-Windows Times New Roman betűcsaládját használjuk (Times New Roman, Times New Roman CE, Times New Roman Cyr), az ezekből hiányzó jeleket, betűket pedig az alábbi Fontographerrel (V3.5) készített Times New Roman fontok tartalmazzák. A betűkhöz hozzájuthat itt.